Buy Before
:
:
:
Buy Before
:
:
:
Table of Content

Jeśli jesteś w związku małżeńskim lub w związku, istnieje duża szansa, że ​​masz na palcu serdecznym lśniący diament. Z drugiej strony, kiedy diamenty stały się wiecznym obrazem miłości, zaręczyn i małżeństwa? Te wspaniałe diamenty nie zawsze wiązały się z miłością i zaangażowaniem. Diamenty były najpierw wykorzystywane do ozdoby, później jako klejnoty do odpędzania złych duchów, a w końcu do „leczenia” chorób . Przyjrzyjmy się krótkiej historii diamentów i temu, jak stały się kamieniem szlachetnym do noszenia w pierścionku zaręczynowym.

Pierwszy diamentowy pierścionek zaręczynowy

Arcyksiążę Maksymilian Austrii otrzymał pierwszy diamentowy pierścionek zaręczynowy dla swojej narzeczonej, Marii Burgundzkiej, w 1477 roku. Na pierścionku umieszczono wydłużone diamenty w kształcie litery „M”. W rezultacie pierścionki z diamentami stały się popularne wśród europejskiej rodziny królewskiej i szlachty.

Historia diamentowych pierścionków zaręczynowych

The Diamond Engagement Ring’s History

Tylko 10% pierścionków zaręczynowych przed II wojną światową zawierało diamenty. Po Wielkim Kryzysie nikt nie stał w kolejce, żeby kupić drogie produkty. Amerykanie doświadczyli niedawno jednego z największych kryzysów gospodarczych i finansowych w historii i oszczędzali swoje zarobki.

W tej gospodarce De Beers szybko tonął, ale nie zamierzał się poddać. Mieli zapasy diamentów, które musieli sprzedać, więc zbudowali sklep.

Chcieli skojarzyć diamenty z małżeństwem.

Zaczęli od podstawowych strategii marketingowych gwiazd. Na pierwszych stronach gazet pojawiały się informacje o gwiazdach noszących diamenty, a zwłaszcza historie o gwiazdach, które oświadczają się swoim partnerom za pomocą pierścionków z brylantami.

De Beers był geniuszem biznesu. Nie zawracali sobie głowy reklamą diamentów, bo jako firma nie mogli, ale także dlatego, że chcieli prowadzić kampanię długoterminową, która przetrwałaby przemijające trendy. Nie szukali tylko sposobu na zarobienie pieniędzy na sprzedaży diamentów. Próbowali sprzedać stojącą za nimi koncepcję. Diament reprezentował bogactwo, ale był także oznaką nieskończonej miłości.

Następnie w 1948 roku De Beers wymyślił hasło: „Diament jest wieczny.Czy jest lepszy sposób na uhonorowanie małżeństwa niż diament, który będzie trwał wiecznie? Doradzali Amerykanom, że małżeństwo bez pierścionka z brylantem jest niezadowalające, a nawet niedokończone. Od tego czasu coraz większa liczba kobiet zaczęła otrzymywać diamentowe pierścionki zaręczynowe.

Historia popularnych szlifów diamentowych

History of Popular Diamond Cuts

Kiedy w średniowieczu diamenty stały się modne w Europie, oficjalnie rozpoczęła się historia szlifowania diamentów. Poniżej znajdują się cięcia:

  1. Wczesne obniżki punktów

    W XIV wieku szlifowanie diamentami zaczęto traktować jako bardzo podstawowy rodzaj polerowania, mający na celu nadanie kamieniowi odrobiny połysku. Tylko członkowie rodziny królewskiej mieli dostęp do szlifu punktowego, który zachowywał naturalny kształt diamentu.

  2. Cięcie stołu i cięcie schodkowe

    Oprócz polerowania diamentu, pierwszą poważną procedurą fasetowania było szlifowanie stołowe. Po odkryciu szlifu schodkowego powstał szmaragdowy diament, który mamy dzisiaj. Obydwa te szlify stały się możliwe dzięki odkryciu w XV wieku, że diamenty można ciąć własnym pyłem.

  3. Róża cięta

    Narzędzia do wycinania faset diamentów wynaleziono w XVI wieku. Frezowie diamentów byli w stanie stworzyć diamenty o szlifie różanym i szlifie przejściowym. Diamenty o szlifie różowym mają 24 fasety i odbijają delikatne, rozproszone światło w przeciwieństwie do olśniewającego brokatu współczesnego szlifu brylantowego. Diamenty o szlifie rozetowym wyróżniają się tym, że są wypukłe na górze i płaskie na dole, bez culetu, szpica czy stołu.

  4. Wycięcie w starej kopalni

    Antyczne diamenty o szlifie Old Mine można znaleźć w biżuterii z epoki gruzińskiej i wiktoriańskiej, od XVIII do XIX wieku. W tamtych czasach ręcznie szlifowane diamenty były normą. Diamenty te były mniej kolorowe i występowały w mniejszych ilościach niż współczesne diamenty.

  5. Stary europejski krój

    W XIX wieku postęp w technice cięcia diamentów doprowadził do stworzenia diamentu o szlifie staroeuropejskim, który charakteryzował się większymi stołami, dłuższymi fasetami i bardziej zaokrągloną formą.

  6. Pojedyncze cięcie

    Pojedyncze szlifowanie to podstawowa metoda cięcia okrągłego diamentu na zaledwie 18 faset.

  7. Cięcie przejściowe

    Henry Morse i Charles Field udoskonalili diament o szlifie przejściowym, znany również jako szlif wczesnoamerykański, na początku XX wieku. Szlif przejściowy jest odpowiednio wyważony, ale nowoczesny szlif brylantowy, najnowsza ewolucja szlifowania diamentów, szybko go przyćmił.

  8. Nowoczesny, genialny krój

    Marcel Tolkowsky zrewolucjonizował obróbkę diamentów w 1919 roku, stosując precyzyjne proporcje i obliczenia matematyczne, aby zmaksymalizować jasność i rozproszenie światła. Wczesne nowoczesne szlify brylantowe, znane również jako szlify idealne, oraz inne okrągłe diamenty są dziś szlifowane w celu uzyskania blasku.

Diamenty są cenne: symbol prestiżu

Diament jest najcenniejszym ze wszystkich kamieni szlachetnych ze względu na lśniący ogień, trwałość i rzadkość występowania. Diament ma największą atrakcyjność i urok ze wszystkich kamieni szlachetnych. Są rzadkie i drogie, dlatego nie każdy może je kupić. Ludzie obnoszą się ze swoim bogactwem i statusem za pomocą diamentów. Diamenty są symbolem prestiżu, ponieważ wyróżniają Cię spośród innych, pokazując Twój dobrobyt i status, jaki posiadasz w społeczeństwie.

Powód wyboru Diamentu

  1. Ogień i blask

    Wszystkie inne cechy diamentu są drugorzędne w stosunku do jego ognia i blasku. Nie tylko poprawia ogólny wygląd diamentu, ale także poprawia jego jakość.

  2. Diament jest ognioodporny

    Diamenty są niepalne. Nie zapalają się łatwo i wymagają bardzo wysokich temperatur do spalania. Diamenty mogą topić się w temperaturze 7280 stopni Fahrenheita i palić w temperaturze 1562 stopni Fahrenheita.

  3. Jeden z cennych kamieni szlachetnych

    Diamenty są cenne i poszukiwane ze względu na ich rzadkość, trudność w wydobyciu, trwałość, szlif, klarowność, kolor i karat. Tylko 20% wydobywanych kamieni diamentowych spełnia wymaganą jakość klejnotów. Ze względu na swoją rzadkość są najcenniejszymi diamentami na świecie.

  4. Twardość

    Diament przetrwa zużycie przez całe życie, zachowując fasetowanie i wysoki połysk. W rezultacie wiele zabytkowych diamentów nadal jest ponownie wprowadzanych do obiegu, a niektóre są nawet ponownie pocięte na repliki o lepszych proporcjach. Wieczny charakter partnerstwa pary znajduje również odzwierciedlenie w wiecznej naturze ich związku. Pierścionek z brylantem będzie również trwalszy niż zwykłe noszenie.

  5. Najwyższy symbol miłości i uwielbienia

    Diamenty od dawna uznawane są na całym świecie za symbol wiecznej miłości i oddania. Mówi się, że Kupidyn, bóg chęci, współczucia i zmysłowej miłości, nosi diamentowe strzały, które w mitologii greckiej mają moc jednoczenia serc lub inspirowania romantycznej miłości. Grecy podkreślali nawet, że ogień diamentów odzwierciedla wieczny płomień miłości.

Diamenty są oznaką wiecznej miłości i wzajemnego zaangażowania. Style pierścionków zaręczynowych z diamentami również są zróżnicowane i oferują niemal nieograniczoną liczbę form, szlifów, a nawet kolorów do wyboru. Poprzez powyższą dyskusję staraliśmy się, abyście wszyscy zrozumieli, jak ważne jest uwzględnienie diamentów w pierścionku zaręczynowym. Mamy nadzieję, że zrobisz to dobrze.

Rosec Jewels